Kategooriad
you do you

Eestlane on nagu puu väljal: vaatad läänest, on niisugune, vaatad idast, naasugune ja nõnda teistestki ilmakaartest. (“Mister Fred”, 2009)

Ma ei oleks kunagi osanud arvata, kui raske on Eestis uuesti kohaneda. Siin on kõik nii teistmoodi..

Alustan uuesti sellest, KUI kurb oli mul Lugo’st ära sõita. Kuu ajaga võivad inimesed ikka väga-väga kalliks saada. Õnneks kirjutame edasi ning miski polekski justkui muutunud, nagu ma oleks endiselt nendega koos.

“We can’t be afraid of change. You may feel very secure in the pond that you are in, but if you never venture out of it, you will never know that there is such a thing as an ocean, a sea. Holding onto something that is good for you now, may be the very reason why you don’t have something better.”
C. JoyBell C.

Meie palee kõige tähtsam reegel:

20151203_113536

Mina võin kindlasti öelda, et olen korralikult muutunud. Kõik need inimesed, keda ma kohtasin ning kohad, kus ma viibisin, jätsid minusse väga suure jälje. Seal sain reaalselt aru, et lend ongi pesa ning hirmudest tuleb lihtsalt üle olla. Enne reisi püstitasin enda peas küsimusi ning seadsin eesmärke, millest ma siin küll ei kirjuta, kuid saan öelda, et kui küsida, siis sulle ka vastatakse. Minuni jõudsid vastused täiesti suvalistel hetkedel, mis õpetas mulle seda, et kannatlik tuleb olla.20151204_114735

Mari Metsallik on kirjutanud:”Mõnikord aga juhtub, et inimesel pole sisemist rahu, ta ei tunne ennast hetkes õnneliku ega rahulolevana ning igatseb kuhugi kaugele, mujale, edasi, ükskõik kuhu, ainult et mitte olla siin ja praegu. Siis tekib liigne tahtmine ja liigne tahtmine viib alati pausiseisundini, sest see on blokeeriva iseloomuga. 
 Me õpime elu tundma läbi kogemuste. Inimene ei tohiks karta ise tunda ja kogeda, ise mõtestada ja sellepärast otsida kedagi, kes meie eest mõtleks ja ütleks. Me peame end vaimselt iseseisvalt teostama, võtma vastutuse. Vaimne areng tähendab julgust kogeda ja neid kogemusi mõtestada.”

Kui peale keskkooli ei tea mida teha- mina ei soovita suvalisele erialale õppima minna, vaid kõigepealt tuleb ennast tundma õppida.  Vabatahtlik teenistus on uskumatult hea viis reisida, uusi sõpru saada ning oma elu muuta. Kui tekib mõte minna- MINE! You have NOTHING to lose but EVERYTHING to gain! Igatahes, see pole mingi täielik tõde vaid lihtsalt minule on selline eluviis ainuõige. Reisida ning maailma näha, aidata ja ise mitte midagi vastu oodata. Seda blogi ma ei tee privaatseks ega midagi, mul on praegu kaks väga-väga suurt plaani, ehk esimesest kuulete varsti kuid teist on vaja sügiseni oodata. Kirjutada mulle meeldib 😛

Koju tulles saatsid mind seiklused kuni pea koduni, nimelt sain Helsingi lennujaamas endale kaks uut sõpra 😀 Üks USAst ja teine Jaapanist. Alguses tuli see Jaapani tädike niisama uurima, et mis ma seal Eestis tegema hakkan. Vastuse peale, et ma elan seal, oli ta väga rõõmus, hakkas kohe Eesti kohta igasuguseid asju küsima ning jagas oma Jaapanist kaasa toodud kommikesi. Kui väravast läbi hakati laskma, tuli see USA kutt küsima, et mis Eestis tegema hakkan 😀 Vastuse peale, et elan seal, sain kohe kutse peole ja värki. Arvasin, et ta on umbkaudu 22-aastane. Vend oli tegelt veits vanem ja tuli Eestisse äriasju ajama 😀 Kuna ta istus lennukis mu taga, ajasime pea terve aeg juttu. Lennujaama ees ütlesime tsau ja kuigi ilmselt võibolla possibly propably (kirjutan nii, sest kunagi ei tea, mis elu toob 😀 )ma oma uut sõpra mitte kunagi enam ei näe, oli see siiski väga vahva kohtumine 🙂 Kui ise oled avatud, on teised seda ka sinuga.

Fred Jüssi on öelnud:“Mul ei ole olnud mingisuguseid eesmärke, sest ma ei näe eesmärke. Minu silmade ees on tundmatu maastik, minu tee kulgeb sellesse maastikku või ta suubub sellesse või läheb edasi. Ma ei näe selle maastiku üksikasju. Ma ei näe, mis on mägede taga, mis on teekäänakute taga, mis on teispool orgusid, teispool metsi, aga ma pean teadma suunda. Ja see suund on minus endas olemas. See suund on otsekui mingi heli, mingi toon, mida ma ei tohi kaotada. See on kõige tähtsam. See on peamine. Ja kõik muu tuleb.”

Näeme varsti jälle!

(Ma isegi ei vabanda, et ma nii palju tsitaate kasutan. Need annavad hetkel mu mõtteid edasi paremini kui miski muu)

20151106_08454420151204_104751Ahjaa, need kaks neiut olid väga rõõmsad mu saabumise üle! 🙂20151205_133137