Kategooriad
you do you

Mõtteid

​Kui muidu on hetkes olemine päris hästi välja tulnud, siis ühel päeval silmi lahti lüües oli esimene mõte “ma ei jõua”. Ja peale seda tuli kohe üks ahastus teise otsa- mida ma edasi teen, kas ja mis auto ma ostan, kaua ma puhkust pean, kas ma ikka sõpru saan, kas ma peaks edasi töötama, kus ma peaks edasi töötama, mis siis kui ma teise aasta lõpus kahetsen midagi, tuhat muret tuleviku kohta. Ja ükski neist “muredest” polnud tol hetkel tegelikult olulised. 


Negatiivsed mõtted levivad viirusena- kohe kui sellele lainele laskud, annab end ikka tagasi üles upitada. Siis hakkas tunduma veider, et miks ma üldse teise aasta lõppu garanteerituks pean? Ma ei tea mida järgminegi päev toob, siin muutub kõik, eriti ma ise, iga tunniga. Täiesti mõttetu on luua üldse illusioone, et ma tean midagi. Siis, kui juba eriti halb oli olla, hakkasin ma nägema korduvaid numbreid. 666. Kaalul, auto regol. Nagu ikka sellistel puhkudel, googeldasin tähendust. Usun numeroloogiat ja edasikandvaid sõnumeid neil. Väga selgelt oli kirjas, et “lased materiaalsetel desire’del oma spirituaalse teekonna üle võtta.” ja “pead situatsiooni keerulisemaks kui see tegelikult on.” No ja siis lõi pildi selgeks, et ma ajan oma tõdedele täiesti vastupidist teemat vahel oma mõtetes ja sellepärast ka selline emotsionaalne ja intuitiivne draama ka mu sees toimuma hakkas.


 Panin paberile kõik enda rahustamiseks kirja ning tunduvalt parem hakkas. Ikka väga sant oli olla. That happens, kui teiste arvamust tõe pähe hakata võtma ja enda vajadused ning tõekspidamised kuskile nurka lükata. Ainult ise oleme oma rahulolu eest vastutavad. Oh kuidas ma armastan oma tööd ja mul jätkub seda veel õnneks piisavalt, saaksin jõuludest uusaastani vabaks ja paneks sama hooga edasi ilmselt. 26.detsember-1.jaanuar olen Woodford Folk Music festivalil, oh kui kaua ma sellest unistanud olen. Peale seda ilmselt naudin veidi kohustuteta elu ning jätkan Graini hooajaga niikaua kui saan. Ühes kohas on ainult 6kuud lubatud töötada. Peale seda mingiks ajaks uut tööd ei plaani otsida, avastan ja lähen olen vabatahtlik, õpin oma tarbeks midagi kasulikku, näiteks ökoehitust ning permakultuuri. Samas see on plaan ja nähes kuidas kõik muutub ulmelise kiirusega, siis ei saa midagi kindlat enda jaoks väita.

Ma tean, et ma pean varem või hiljem siit ära minema ja kurb on sellele mõelda aga eks see olegi sellise reisimise võlu/valu- settid maha, õpid inimesi tundma, minu töö tohutusuur pluss on ka see, et saan väga lühikese ajaga vägaväga palju tuttavaid. Enamus neist on nüüdseks sõbrad, naljad on ühised ning vahel tekivad siin sellised vestlusringid ning kogunemised, et naljatades mõtlesime oma social club’i peale. Kõik on nii abivalmid, jagavad enda lugusid, tutvustavad mind oma peredele/naistele/lastele/koertele. Ja siis tekib küsimus-miks ma üldse mõtlen, et ma ei peaks likeminded sõpru saama? Ma isegi ei vaja seda enam. Ma suudan väga erinevate inimestega ka ühise joone leida. See tuleb iseenesest, ma ei pea kedagi otsima, õigete inimestega saan ma nagunii ideaalsel ajal kokku. Ja päev pärast eelneva teksti kirjutamist oli hommul kõik paigas, sain end maha rahustatud ning siis hakkas võimalusi muudkui tulema, peale seda kui enda sees rahu olin teinud ja oma brainer asjadele enam ei mõelnud.

 Mul on tunne, et eelmine nädal möödus kiiremini, kui muidu. Kirjutan seda teksti siin paaripäevaste vahedega ning pean koguaeg konteksti muutma, sest kõik, plaanid, elu on nii palju muutunud juba paari päevaga. Ulme. See rännak, mis tuli peale seda kui kõigest lahti lasin ning üksi tegutsema asusin, on olnud uskumatu, ma olen õppinud elu, inimeste ja iseenda kohta kuu ajaga rohkem, kui ma tegin seda 20aastaga ühes kohas olles. Ei, see pole klisee (mul pole katusega s-i help), vaid minu igapäev ja ilmselgelt ei suudagi ma seda kunagi sõnadega edasi anda. Ma ärkan iga päev, tohutu tänulikkus südames ja kuigi ma tean, et ma lähen vaid tööd tegema, mis mulle väga meeldib, ei tea ma siiski mis järgmisena tuleb. See põnevus, olukordadest õppimine, inimeste endale lähedale laskmine ning siis nendega hüvasti jätmine kasvatab mind nii palju, ma tunnen esimest korda et ma olen päriselt tugev, et mul on täielik õigus tunda seda mida ma tunnen ning väljendada oma emotsioone midagi varjamata. Olla mina ise, ootamata kellegi nõusolekut või heakskiitu. Iseseisvuse tunne on ka muidugi super. Üksi teelolek ei tähenda, et oledki koguaeg üksi, me oleme ümbritsetud inimestega ning on vaid meie teha, kas avame end neile ning usaldame võõraid.

 

Sisetunde usaldamine on kõige tähtsam kogu teekonna juures. See ei valeta mitte kunagi. Ma olen endale lähedale lasknud inimesi, keda teised pole soovitanud mul usaldada ning sellest on välja koorunud kõige suuremad õppetunnid ning sõprussuhted. Teised ei tea, mida Sina tunned. Me oleme üksteise elus põhjusega ning just kahel väga erineval inimesel tekibki tihtipeale see äratundmine, et ehk tõesti tal on midagi varuks, mida ma vajan? Tihtipeale see, mida inimesed vajavad, on lihtsalt see, et keegi neid ära kuulaks. Tingimusteta ning süüdistamiseta. Meil pole tegelikult õrna aimugi, mis koormat inimesed endas kanda võivad, mida nad vabastada ei oska. Ning muidugi hirm allaandmise ees- inimesed kardavad alla anda, sest jätavad sellega mulje, nagu nad oleks nõrgad, seega olen märganud, et inimesed elavad tihti oma ilusa kesta sees, et teistele oma “head elu” näidata, sisimas kurb olles. 

Tahaks ära märkida ka selle, et kui elus läheb püsivalt hästi, siis ei tasuks seda iseenesestmõistetavana võtta ning kõige maagiat kaotada. Ole õnnelik, tänulik ning endaga rahus. Isegi kui auto laseb Sind ülekäigurajal üle tee- see on armas, et ta seda teeb. Ja kui keegi toob Sulle poest asju, mida palusid osta- see on ka armas. Eile sain just märkuse, et miks ma nii õnnelik olen, ise palusin ju need asjad osta ja maksad raha ka selle eest. Ei loe. Mitte midagi ei tohiks iseenesestmõistetavana võtta.