Kategooriad
you do you

Milleks olla kaigas kodarate vahel

​Kui kõik on hästi siis ei olegi nagu nii suurt kirjutamise vajadust… Sest kõik on hästi ja mida siin enda jaoks ikka vaja lahti on mõtestada. Naudid seda kõike ja ei vingu ega virise. Aga kui kuskilt tuleb negatiivset energiat peale ühekorraga suures koguses, siis paneb kohe mõtlema, et miks see nii pidi minema, mida see mulle õpetas ja kuidas ma teinekord käituksin.

Siin ma nüüd siis olen, lõpetasin oma eelviimase tööpäeva oma kompaniis ja mõtlen, et midagi on valesti. Ei, koht ning kõik farmerid/rekkajuhid on niii armsaks saanud, et mul on päriselt kurb mõelda ja teada, et suure tõenäosusega ei näe ma neid enam kunagi. Aga just üldpildis- minust on saanud tohutu inimeste-inimene. Ma tahan, et kõigil hästi läheks. Tahan, et kõik oleksid õnnelikud. Tahan, et kui mingi probleem ongi, oleks kõik ilusti lahti räägitud, ma ei parasta, kui kellelgi halvasti/valesti läheb. Ma näen ära, kui inimesel on midagi halvasti. Siiski pean ma aru saama sellest, et kuna tegemist on miljardikorporatsiooniga, ei saa ma eeldada kõigilt samasugust suhtumist ja see on kurb. Ma ei väida, et kõik on halvasti, eiei, I’ve had best times ever aga midagi vajab parandamist igatahes.

 Kui palju ma olen kuulda saanud oma klientidelt tööpostil, et nii hea on tunda, et kedagi päriselt huvitab ja keegi hoolib. Et iga jumala võimaluse korral ei lööda nuga selga. Väikese näitena võin tuua kasvõi viljaproovide tegemise- tihti teen ma seda topelt, sest see on farmeri õigus seda küsida kui tulemused pole rahuldavad ja ma teen seda vahel isegi küsimata. Miks? Näiteks kahe eri klassifikatsiooni (nt sorghum1 ja sorghum2) 1 tonni hinnavahe on 50 dollarit. 50!!! Ja neil on kohati nendes veokites 30-50 tonni ja 10laadungit päevas ja nii 2 nädalat järjest. Vahel isegi rohkem. Ja ma olen väga teadlik, kui palju nad panevad raha, aega ning hinge alla oma farmi ülevalpidamisele ja kui vähe nad tegelikult tasutud saavad. Mina küll ei tahaks pind p*rses olla ja kellegi päeva meelega halvemaks teha. Paraku aga pakub see nii paljudele meelerahu veidral moel ja sellepärast ma ei näe endal püsivat ja head tulevikku selles kompaniis.. Vahel on tunne, nagu ujuks näljaste haide keskel. Midagi pole teha, kui suuremat pilti ei nähta. See on siis põhjus, miks ma sponsoripakkumise tagasi lükkasin. See ei ole vabadus. 

Inimesed on küsinud, et miks mind üldse huvitab, kuidas läheb ühel Aussi farmeril, kellel minu ega minul tema eluga mingit pistmist pole. Aga mis siis saab, kui ma jään kelleltki teiselt ootama, et äkki tema hoolib? Ehk mõtleb tema samamoodi ja lõppudelõpuks ei huvitagi mitte kedagi? Kuhu me selle maailmaga välja jõuame?

 Inimesed kipuvad käituva raamatu, mitte inimlikkuse ja headuse alusel. Raha, võim ja teistest parem olemine tundub olevat hinnas rohkem kui kunagi varem. Siin kelleltki mingit tänu pole põhjust oodata, sest seda ei tule. Loeb ainult see, et ise omaenda südames tean, et olen õiget asja ajanud ja terve aeg iseendaks jäänud. Ja oi, kuidas inimestele see ei meeldi, kui inimene endale kindlaks jääb.

Kui juba sellele lainele minna, siis inimesed ei taju tihti, kui kaugele nad võivad oma juttude või “naljadega” minna. Ka kõige tugevamal inimesel võib kopa ette visata. Kui inimene on kirglik millegi suhtes, enda puhul mõneks näiteks siis keskkond ja loomakaitse (jah, iga.jumala.looma) ja temaga nalja teha neil teemadel- teoorias on okei. Ma oskan enda üle nalja teha ja mul pole probleemiks kõndida liharestoranist mööda ja teha “kurb” nägu ja paluda, et läheksime sinna sööma. Everyone gets it. Ma teen nalja. Aga kui asi kisub selleni, et kellegi meelest on tore saata mulle videosid, kuidas loomi piinatakse või kui ma näen tapamaja rekkat, mis on pungil lehmi täis ja mulle öeldakse, et näe, mu toit on seal, siis… Mis heakskiitu sealt oodata on? Miks me ei võiks olla normaalsed inimesed, olemata teistele pindudeks p*rses? Kas see on tõesti nii raske või lausa võimatu? Miks me peame kõigele ja kõigile piltlikult kui ka sõna otseses mõttes peale astuma?

Humans, get your shit together, tegelt on maailm tore koht, kui me üksteisel vaid elada laseks veits rohkem.

Peace out, J.