Kategooriad
you do you

OLEVIK ON PEEGEL, IGAVIKU REEGEL / PETTEPILT IGA MAA ELANIKU MEELEL (SEADUSKUULEKUS 2015)

tumblr_inline_nsbo07JSyf1r6i94m_500.gif

Ma olen alati imetlenud neid inimesi, kes päriselt avavad oma suu ja keda päriselt ei huvita, kuidas keegi reageerib, mõtleb või räägib. Ma imetlen inimesi, kes näevad, et terve Maa elanikkond vajab muutust ja kes ei ainult ei räägi, vaid teevad ka.

Ma ise pole alati julgenud. Kõige valusam on selle juures see, et mu kõige lähedasemad inimesed ei tea ka tegelt kes ma olen.

metsas.jpg

Ma olen üks neist inimestest, keda ühiskond on pidanud “telegramidebiilikuks”. Kes usub vandenõuteooriaid, kuulab räppi, võtab sõna probleemidest ühiskonnas ja pakub välja variante, kuidas saaks paremini. Ma olen vegan, sest ma tunnen toidu energeetikat ja ei taha sellist energiat endasse koguda. See vägivallatu eluviis jääb inimestele ette. Miks küll? Ilmselt tuntakse end puudutatuna. See on siiamaani paljudele nii hoomamatu eluviis. Ma olen samasooliste paaride toetaja. Ma usun, et inimesed ei vaja pooltki nii palju füüsilist toitu, kui me praegu seda tarbime. Ma usun, et psühhedeelikumid võiksid olla legaalsed ning alkohol ning sigaretid illegaalsed.  Poliitikud ei ole “tippu” pandud, et meie riiki ja meie elu paremaks teha. Minu jaoks on (kasvõi üleni) tätoveeritud ning kehamodifikatsioonidega inimesed ilusad. Ma ei saa süüdistada pagulasi, kes on viidud üle võõrasse kultuuriruumi, sest me ise oleme siiamaani nõus osalema sõdades, mis hävitavad nende inimeste kodusid. Mul ei ole religiooni, aga ma usun Jumalat, kui meie iseenda olemust ja kõiksust. Ma usun, et kõikides religioonides on oma tükike tõde. Ma olen meditatsiooni abiga saanud lahti valust, millega valuvaigistid toime ei tulnud. Sel teemal peatudes, ma ei ole MMS’i vastane ka. Mul pole püsivat töökohta, kuid ma ajan alati kuidagi läbi. Minu jaoks on Loodus ainuke päris kodu. Ma defineerin suhteid, eriti romantilisi teistmoodi. Keegi ei oma mind ja mina ei oma kedagi.  Ma usun, et armukadedus on siin maailmas üks destruktiivsemaid jõude. Ma ei pretendeeri maailmaparandaja kohale ja ei taha suure kartmatuna ka kõlada. Ma kardan, täiega. Et inimesed ei saagi mitte kunagi aru, et inimkonnana ühiskoos me saaks selle Maakera paradiisisarnaseks muuta. Seda lihtsalt oma mõtteviise muutes. Oma lapsi teadlikult headeks inimesteks kasvatades.

1111.jpg

Ma saan aru, miks keegi räägib nendest teemadest frustratsiooni või isegi vägivallaga hääles. Vahepeal ajab see kõik vihaseks, vahepeal on rahu hinges, et ise neid teemasid teadvustan. Ja siis olen jälle vihane, sest päriselt on selline tunne, et mitte keegi ei saa aru. Et mitte keegi EI TAHA aru saada. Sest kritiseerida on nii palju lihtsam kui oma mõistus ja süda tervele maailmale avada.lumivihm.jpg

Vahepeal tahaks olla tagasi selles elus, kus mind ei huvitanud need teemad ja olin selle kõige vastane. Nii kerge oli siis. Tahaks enda vanemaid ka tänada muretu lapsepõlve eest, kus vägivalda ei eksisteerinud ning meil lasti üles kasvada metsas mängides.

Aga mis arengut siis oodata oleks, kui pea liiva alla peita?

Ma olen selle ühiskonna õudusunenägu, kuigi tänaval olen ma üsna hästi massi sulandunud.

aga kui palju probleeme ma sellega päriselt olen tekitanud? Kui palju muutust?

Mind täiega huvitab.

clouds.jpg

 

Tahaks öelda, et mul on pohhui, aga mul ei ole.

 

9 replies on “OLEVIK ON PEEGEL, IGAVIKU REEGEL / PETTEPILT IGA MAA ELANIKU MEELEL (SEADUSKUULEKUS 2015)”

Midagi keelata on lollus. Pigem vaja muuta kultuuri ja suhtumist alkoholi ja suitsu osas. Hea näide Ameerika, kui neil keelati alkoholi, kuidas neil arenes too aeg maffia jmp.

Meeldib

Olen tegelikult nõus, keelamine ongi lollus aga teise külje pealt vaadatuna on ühiskond hetkel nii pea peale pööratud, et kõike riiklikul tasandil päevapealt lubades tekiks tohutu kaos. Kui inimesed õpivad ise oma elu eest vastutama (ei juhtu samuti päevapealt), ei loe tegelikult ükski keeld ega käsk, vaid ideaalis elatakse iseenda elu, oma tõekspidamistega ning tekitades võimalikult vähe kahju nii iseendale, loodusele ning kõigele muule ümbritsevale.

Meeldib

No ikkagi keegi ei ela oma iseenda elu. Kõik su tegevused on millegi,kellegi jne poolt mõjutatud. Nt. Sest kui sa sündid alkohooliku peres suurema tõenäosusega sinust saab alkohoolik, kui sa just ei näe teist alternatiivi. Kõik su mõttemaailm hakkab kujunema selle järgi, mida sa loed, teiste tegevustest, õpitust jne. Sama ka muuga tahad alkoholismi lõpetada muuda inimesi ja ühiskonda. Kui ühiskond juba selline, kus kõik joovad ja laaberdavad, siis sinust tõenäoliselt saab samasugune.

Meeldib

Tõsi, kõik algab juba sellest,kui oleme beebid ja ootame veel ema kõhus oma aega. Siis on kõik puhtalt ema vastutada, mis ta oma vaimse ja füüsilise tervisega teeb, sest kõik kandub otse üle ka beebile. Ma ise olen suur energiate uskuja, seega usun ka, et kui nt laps pole tahetud või peres on tülid,saab beebi need energiad oma kanda ja see mõjutab tema kogu ülejäänud elu. Võtab tükk aega, enne kui lapsel hakkab kujunema oma arusaam “õigest ja valest”, kuid miski pole nii-öelda ettekirjutatud, ehk ongi nii ühiskond, vanemad, sõbrad jne innustanud meid alkoholi tarbima aga on ka inimesi, kes tulevad me ellu ja näitavad, et teistmoodi on ka võimalik. Tihti on see vanuses, kus tehakse juba iseenda iseseisvaid otsuseid ja valida teisiti, paremini. Ma lihtsalt ei usu sellesse, et kui miski juba on välja kujunenud,seda muuta enam ei saa. Midagi suures plaanis muuta ei ole kerge,aga see on võimalik ja ikkagi algab see kõik iseendast. Aitäh oma arvamust oma nime alt avaldamast, Merike 💚

Meeldib

Kommenteerimine on suletud.